Akupunktura - TERAPIA MANUALNA BOGDAN NESTORKO

Idź do spisu treści

Menu główne:

Akupunktura

Akupunktura pięcioelementowa

Swoim pacjentom polecam uzupełnienie tradycyjnego masażu profesjonalną akupunkturą pięcioelementową. Polega ona na wkuwaniu specjalnych igieł w poszczególne punkty na ciele człowieka. Zastosowanie tej techniki pozwala przynieść w krótkim czasie wymierne efekty terapeutyczne.

Niezbędna wiedza i doświadczenie sprawiają, że prowadzona przeze mnie terapia jest w pełni bezpieczna. Samo nakłuwanie nie jest bolesne, a podczas terapii można odczuć jedynie charakterystyczne mrowienie, ocieplanie czy lekkie rozpieranie danego miejsca.

Teoria pięciu elementów

Medycyna chińska opracowała teorię harmonii natury i człowieka w formie równowagi energii życia, objawiającej się w pięciu elementach:
Drewno
Ogień
Ziemia
Metal
Woda

Każdy z tych elementów reprezentuje aspekt energii będącej w ciągłym ruchu i przechodzącej cykliczne przemiany. Elementy te istnieją w naturze, ale również ludzkim organizmie. Ich równowaga wpływa korzystnie na zdrowie i dobrą kondycję, z kolei jej brak jest równoznaczny z problemami w poszczególnych narządach, złym stanie ducha lub umysłu. W samej terapii kluczowe jest rozpoznanie, który z tych elementów wpłynął na konkretne niedomagania.

Zwracając uwagę na punkty szczególnie bolesne oraz ogólny stan psychiczny pacjenta, można dużo szybciej i skuteczniej przynieść ulgę cierpiącemu pacjentowi i wspomóc jego drogę do dochodzenia do zdrowia. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego